Een nieuw hoofdstuk geopend

Rond het standbeeld van Erasmus lopend zag ik hem weer een blad omslaan en hij droeg weer een nieuw hoofdstuk voor, al net zo zot als alle andere. Ditmaal sprak hij van Charlois, dat in de Europoort, waarvan hij het bestaan niet kende, een toonaangevende rol schijnt te spelen. Zijn verhaal handelde ditmaal over het vierde team van dat Charloisse gezelschap en dat in deze koude dagen doordrong tot aan de grenzen van Schiebroek en Hillegersberg, teneinde nazaten van Erasmus te ontmoeten, niet zo toonaangevend, gewoon wat achterachterneven, optredend onder zijn schutsnaam, maar dan met enig respect, slechts Erasmus 2.

Charlois 4 had nog enige aspiraties, want ook zij wilden zich spiegelen aan Charlois 1,2 en 3, die zich met diverse kampioenschappen hadden onderscheiden.

Van die spiegeling kwam niet veel terecht, het was meer vals licht, dat hen in de ogen viel. Het hoofdstuk dat ons standbeeld voordroeg en bestemd was voor de gehele schaakwereld, had als inhoud:

Erasmus 2Charlois Europoort 4Uitslag
1HoogeveenVredenborg½ – ½
2Van MeerkerkCoenen1 – 0
3VrolijkVan den Berg1 – 0
4OuwehandKamman½ – ½
5Van ’t HoenderdaalVan de Wetering1 – 0
6WilhelmOttenhof½ – ½
7FlandersVan Calmthout½ – ½
8De KorteVerhey1 – 0
6-2

Geen inktvlekje aan te ontdekken! Ja, Erasmus was onfeilbaar! Kennelijk ook zijn lofuitdragers!

Kijk hier voor de uitslagen en de stand in klasse 1A van de RSB competitie.

Arie de Jong