Snelschaakkampioenschap 2009-2010

De interne snelschaakkampioenschappen, die tussen sinterklaas en kerst vanwege de ouderwets Hollandse winterse omstandigheden slechts door een handjevol mensen werden bezocht, vroegen er natuurlijk om dat deze in een later stadium alsnog nog door een serieuze competitie zouden worden opgevolgd. Dit is afgelopen maandag 18 januari dan ook gebeurd.

Op de mondeling en per mail verstuurde uitnodigingen volgde een deelnemersveld van 24 spelers. In de strijd werden 12 ronden gespeeld volgens de Zwitserse indeling. Slechts één verliespartij en het prijsgeven van een half remisepunt betekende, dat Leo Verhoeven al in de voorlaatste ronde de titel “Erasmus Snelschaakkampioen” voor het komende half jaar in zijn zak kon steken. Hij volgt daarmee Andrzej Pietrow op en voegt deze titel toe aan de “Erasmus Rapidkampioen”, die hij ook al in bezit heeft.