Van Zutphen neemt koppositie over

In ronde dertien van de interne competitie nam Van Zutphen het met wit op tegen de koploper Flanders. Het werd een bloedstollende partij, waarbij Flanders in het middenspel een overwicht wist te creëren, maar hij wist het net niet door te drukken. Na afruil van de torens ontstond een eindspel waarin zwart een loper en dame had tegen een paard en een dame én een pionnetje meer voor wit. In vliegende tijdnood wist Van Zutphen (mede omdat Flanders mat in twee over het hoofd zag) echter toch de partij naar zich toe te trekken. 

Nummer drie van de ranglijst Van ‘t Hoenderdaal werd knap door Hoek van Dijke op remise gehouden. De verrassing van de dag was de overwinning van Simons op Tchavelachvili.

Nog vier ronden te gaan in de voorronde, voordat de interne competitie verder gaat in de zogenaamde finalegroepen. En zijn nog steeds heel veel kanshebbers voor een plaats in finalegroep A en finalegroep B. Kijk hier voor de actuele stand en voor alle uitslagen uit de dertiende ronde.