Het vierde team van Erasmus wint voor de vijfde keer in successie

Heel snel klaar was Harry Nefkens. Hij won in 9 zetten. Je mag aannemen, dat Harry zijn openingen goed kent.

Peter Hurkmans was de volgende, die won. Hij overspeelde zijn tegenstander op de koningsvleugel. Deze had het beter kunnen aanpakken. De dame stond voor de koning op de g-lijn bij wit. Dat is altijd link. Als zwart zijn koning op h8 zet, kan wit niet met zijn pion, staande op de g-lijn, een stuk of pion slaan op straffe van Tg8 met damewinst.

Alik Tchavelachvili verloor. Hij kreeg een heel zware aanval op de koning te verduren. Hij had het misschien kunnen redden, als hij de koning uit de vuurlinie op de b-lijn had gehaald van b8 naar a8.

Rens Hesselmans speelde remise. Aldus de overwinning veiligstellend. Een interessante partij, waarbij de kansen over en weer gingen. Ze hadden nog lang kunnen doorspelen, maar het was duidelijk dat er niet veel meer inzat dan remise.

Daarmee eindigde de wedstrijd in ons voordeel met 2½ – 1½. Kijk hier om de uitslagen en de stand in de viertallencompetitie A nog eens na te lezen.

Peter Hurkmans