Laatste strohalmen worden gegrepen!

Maandag 16 januari was Laurens Arcadia het decor voor de laatste ronde in de voorronde van de interne competitie. Nog veel spanning, aangezien veel spelers zich nog konden plaatsen voor de A-groep of voor de B-groep.

In het bijzonder voor de spelers die na 16 ronden op 8½ en 9 punten stonden, was het nog van belang om de plek op de ranglijst vast te houden, danwel om een plekje op te schuiven. En dat was te merken.

Zo bond De Jong Kleinjan aan de zegekar, waardoor een plaats in de finalegroep A werd veilig gesteld. Ook andere potentiële kandidaten voor de A-finale zoals Van Meerkerk en Smit wisten hun partij te winnen. In de top van het klassement ook nog een verrassing. Wilhelm versloeg Van Zutphen, die na een grote blunder nagenoeg direct de stukken in de doos kon doen.

De strijd om de plaatsing voor de finalegroep B bood iets minder spanning, omdat het derde een externe wedstrijd speelde, waardoor veel kanshebbers automatisch een halfje kregen.

De eindstand en alle uitslagen van de voorronde zijn hier te vinden.