Met nipte voorsprong op Donze

Maandag 25 juni was het de derde avond van de rapidcompetitie en al weer de laatste avond van het seizoen 2011-2012.

Nog niets was beslist en er werd nog stevig gestreden om de ereplaatsen.

Van Zutphen ging de avond in met twee punten voorsprong op Donze. In ronde tien liep hij echter tegen de eerste nederlaag aan tegen Van As. Van Zutphen gaf een toren weg en won die later via ingewikkelde verwikkelingen weliswaar weer terug, maar Van As wist knap het betere eindspel met twee extra pionnen uit te spelen.

En aangezien Donze bleef winnen (een score van 4 uit 4 de laatste avond!) duurde het tot de laatste ronde, voordat Frank van Zutphen met een overwinning tegen Wilhelm in de laatste ronde het rapidkampioenschap met een score van 11 uit 12 wist binnen te slepen.

Met 10 uit 12 (en een TPR van boven de 2000) eindigde Gilles Donze als tweede. De derde plaats was voor Leo Verhoeven met negen punten dankzij een eindsprint van 6½ punt uit de laatste zeven partijen.

Vierde eindigde Van Meerkerk op een half puntje achter Verhoeven. Ook knap was de gedeelde vijfde plaats van Tchavelachvili, met 6½ punt eindigde hij ruim boven zijn eigen rating in de top van de middenmoot!

Kijk hier om de eindstand en alle uitslagen in de rapidcompetitie nog eens na te lezen.