Eenvoudige overwinning in eerste ronde RSB beker

Erasmus is de RSB bekercampagne weer goed begonnen! In de eerste ronde op maandag 4 november was de eerste tegenstander Het Houten Paard.

Met een sloot aan ratingpunten meer dan onze tegenstanders (gemiddeld ruim 300 punten) was Erasmus ruim favoriet. Het duurde weliswaar tot het einde van de avond voordat de partijen in ons voordeel vielen, maar echte zorgen waren er niet gedurende de avond.

Frank van Zutphen (1) speelde met zwart tegen Kees Schrijvers. Hij kwam prettig uit de opening en na een paardruil op f6 ontstond er een halfopen g-lijn, waarvan dankbaar gebruik werd gemaakt om een koningsaanval op te zetten. Deze bleek niet te stoppen en daarmee was het eerste punt van de avond binnen. 1 – 0

Joop van ’t Hoenderdaal (4) zette zijn partij rustig op tegen Arie Langendoen en had tegen het einde van het middenspel een ijzersterk paard tegen een iets minder goede loper. Langendoen wist deze weliswaar te ruilen, maar dat ging ten koste van enkele pionnen en dat bleek ruim voldoende in een dubbel toreneindspel. 2 – 0

Olivier Vrolijk (3) kwam volgens eigen zeggen met zwart iets minder uit de opening tegen Marco BeijeĀ al werd het evenwicht niet echt doorbroken. In tijdnoodfase wist hij een pionnetje op te halen en toen daar niet goed op gereageerd werd verloor wit zelfs een stuk. Daarmee was de teamoverwinning definitief binnen: 3 – 0

Als laatste was Leo Verhoeven (2) met wit nog bezig tegen de sterkste speler van Het Houten Paard, Ruud Bosch. Het werd een hele interessante partij, waarbij Verhoeven eerst de stelling op de damevleugel en in het centrum vastzette en vervolgens de aanval tegen de zwarte koning koos. Die zag er erg veelbelovend uit en zorgde zelfs voor de winst van de dame tegen een toren en een paard. De aanval stokte echter en zwart kwam er gevaarlijk uit, terwijl de tijd bij Verhoeven snel wegtikte. Het leek een erg spannend slot te gaan worden. Dat overigens abrupt eindigde toen Bosch zijn paard weghaalde, waardoor er plotseling een mat in twee ontstond. Verhoeven maakte hier dankbaar gebruik van.

En daarmee stond er een eindstand van 4 – 0 op het uitslagenbriefje! In de volgende ronde mogen wij het nu opnemen tegen Krimpen aan den IJssel.

Alle uitslagen en de stand zijn te vinden op de RSB-website.