Moeizaam gelijkspel tweede team tegen Maassluis

Na de vorige ronde vrij te zijn geweest, reisden we voor onze derde wedstrijd af naar Maassluis. Mede doordat de thuisploeg oud-Nederlands kampioene Corry Vreeken miste (jammer voor Arie de Jong die graag nog eens tegen haar wilde spelen) waren wij favoriet.

Het ging lang gelijk op, maar daarna tekenden zich enkele donkere wolken zich boven ons af. Terwijl het buiten aardig begon te stormen, kreeg Maassluis de wind mee.

Zoals altijd ging Jaap er stevig tegenaan, hij kreeg initiatief maar toen hij dit niet kon doorzetten, had hij remise moeten accepteren. Jaap speelde echter door en moest het onderspit delven. Ondertussen had Frits ook verloren en de stelling van Emiel beloofde ook al niet veel goeds: een nederlaag tekende zich af. Gelukkig hengelde Henry bekwaam een punt binnen, en na de remise van Gilles (hij durfde door zijn tijdnood niet verder te spelen) wisten Jan en Arie (door de achterstand moest hij een remiseaanbod afslaan) hun partij te winnen. Emiel kon het inderdaad niet redden, dus het was weer gelijk.

Ruurd kwam onder druk te staan en kwam een pion achter; aansturen op ongelijke lopers leek remisekansen te geven. Toen zijn tegenstander twee pionnen weg blunderde, stond Ruurd een pion voor in een eindspel met ongelijke lopers. Dat was helaas net niet te winnen, zodat de eindstand op 4 – 4 uitkwam, een goede afspiegeling van de verhoudingen.

Zowel Maassluis en Erasmus handhaven zich hiermee in de middenmoot, voor Maassluis een mooie prestatie, voor ons licht teleurstellend.

  Maassluis 1    1567 - Erasmus 2      1744    4 - 4 
1. Marcel Bergen   1834 - Jaap van Meerkerk  1684    1 - 0 
2. Gert Dijkstra   1856 - Ruurd Ouwehand   1798    ½ - ½ 
3. Jan Parre     1444 - Arie de Jong    1760    0 - 1 
4. Dirk Brijs     1651 - Gilles Donze    1759    ½ - ½ 
5. Paul Blok     1420 - Jan Hoek van Dijke 1736    0 - 1 
6. Hans Quak     1391 - Frits Steenbergen  1807    1 - 0 
7. Michael Kroes   1671 - Emiel Verhoef    1694    1 - 0 
8. Jean Paul Schriks 1271 - Henry Pijpers    1712    0 - 1

Alle uitslagen en de stand zijn te vinden op de RSB-website.

Ruurd Ouwehand