Ruime overwinning Erasmus 2 op Hoeksche Waard 2

Op donderdag 13 maart trad ons tweede team aan in Numansdorp tegen hekkensluiter Hoeksche Waard 2.

Zoals op grond van het grote ratingverschil en de plek op de ranglijst vermoed kon worden, werd het een gemakkelijke overwinning.

Op bord 6 kwam Frits Steenbergen sterk uit de opening en had in het middenspel dominante pionnen op c3 en b4. Wit probeerde zich uit zijn ontwikkelingsachterstand te ontworstelen en kon na een fout een toren inleveren: 0 – 1. Jan Hoek van Dijke (bord 5) zette zijn tegenstander snel onder druk en maakte het af in een mataanval: 0 – 2.

Deze gunstige tussenstand was voor Arie de Jong (bord 3) aanleiding om zijn rustige partij remise te geven: ½ – 2½. In een scherpe partij overrompelde Gilles Donze (bord 4) zijn tegenstander door op meerdere fronten aan te vallen. Toen deze misgreep was het pleit direct beslecht: ½ – 3½.

Op mijn advies had onze kopman Jaap van Meerkerk zijn speelstijl enigszins gematigd: gewoon degelijk opzetten, niet te veel risico nemen. Te vaak heeft hij namelijk in scherpe aanvalspartijen zijn mogelijkheden overschat (of simpel mis gegrepen) en het punt verloren. Meerdere malen heeft hij zich verbeten, maar gezien de tussenstand was forceren niet nodig en Jaap bracht het eerste matchpunt binnen: 1 – 4.

Een uur later kwam het winnende punt binnen via Emil Verhoef (bord 8). In de opening wist hij ternauwernood materiaalverlies te voorkomen, kwam vervolgens in een remise-achtige stand (ongelijke lopers) terecht, won door een dekkingsfout een pion en sloeg tenslotte toe: 1 – 5.

Op bord 7 wist ook invaller Aad Jan Roos het volle punt te bemachtigen: nadat de partij lange tijd gelijk opging, kwam Aad Jan een pion voor; een kamikazeachtige actie van zwart was inderdaad zelfmoord: 1 – 6.

Op bord 2 mocht uw redacteur aantreden tegen Louis van Duuren. Er kwam een Caro-Kann op het bord die de gehele partij binnen de remisemarges bleef. Met de eindstand van 1½ – 6½ hebben wij de tweede plek in zicht en werd het lot van Hoeksche Waard definitief bezegeld.

  Hoeksche Waard 2    1579 - Erasmus 2      1735   1½ - 6½ 1. Kees van 't Land    1588 - Jaap van Meerkerk  1684   ½ - ½ 
2. Louis van Duuren    1817 - Ruurd Ouwehand    1798   ½ - ½ 
3. Cees van den Berg    1619 - Arie de Jong     1760   ½ - ½ 
4. Dirk van Vuuren     1456 - Gilles Donze     1759   0 - 1 
5. Piet Bervoets      1587 - Jan Hoek van Dijke  1736   0 - 1 
6. Nico van Vliet     1630 - Frits Steenbergen  1807   0 - 1 
7. Ries Wiltenburg     1483 - Aad Jan Roos     1640   0 - 1 
8. Henk de Keijzer     1449 - Emiel Verhoef    1694   0 - 1

Alle uitslagen en de stand zijn te vinden op de RSB-website.

Ruurd Ouwehand