Erasmus 2 grijpt mis tegen RSR Ivoren Toren 4

Ons tweede team maakt een mooi seizoen door dat bekroond kon worden door een 2e plaats in onze poule. Dan moest er wel van RSR Ivoren Toren 4 worden gewonnen. Op papier waren we licht favoriet, maar ook RSR maakt een sterk seizoen door.

De partij van Emil (bord 7) eindigde al snel in remise. Op bord 5 was Jan niet opgewassen tegen Arend Bongers en verloor snel: ½ – 1½. Arie (bord 4) had alle reden om Arrian niet te vermoeien met een lange partij (sterkte Arrian, hou je taai!), een zetherhaling leidde tot een snelle remise: 1 – 2.

Henry (bord 8) won strafte een foutief offer af en herstelde het evenwicht: 2 – 2. Frits speelde een regelmatige partij en, nadat hij een kwaliteit had gewonnen, was het pleit snel beslecht: 3 – 2.

Ondergetekende stond goed en op de andere twee borden was alles nog redelijk in evenwicht; een soepele overwinning lag in de lijn der verwachting. Het liep echter geheel anders!

Uw redacteur (bord 3) kon zijn voordeel niet verzilveren en moest zijn voordeel teruggeven. Hij had nog geluk dat zijn tegenstander winst over het hoofd zag; uiteindelijk was remise een terechte uitslag; 3½ – 2½.

In de tijdnoodfase liep echter alles voor ons mis: Gilles (bord 4), die dit seizoen met 4½ uit 5 een prachtige score had, kwam terecht in een eindspel waarin hij wat druk kon zetten. In tijdnood verloor hij door een vork een stuk en daarmee de partij uit: 3½ – 3½.

Op bord 1 was Jaap in een vliegend tijdnoodduel bezig waarbij hij kansen zag. Jaap greep echter letterlijk mis en sloeg zijn eigen stuk. Deze onreglementaire zet leverde zijn tegenstander 2 extra minuten op, zodat Jaap (in een betere stelling) door zijn vlag ging: eindstand 3½ – 4½.

Door deze nederlaag geen tweede maar een vierde plaats in de eindrangschikking. Toch kunnen we tevreden terugkijken op een goed seizoen, daar doet zo’n ongelukkige laatste minuut niets aan af. Complimenten heren, trouwe opkomst, altijd goed gevochten en een verdienstelijk resultaat; het was een genoegen om jullie teamleider te mogen zijn.

  Erasmus 2        1744 - RSR Ivoren Toren 4   1651  3½ - 4½ 1. Jaap van Meerkerk    1684 - Leo van Dongen     1766  0 - 1 
2. Ruurd Ouwehand     1798 - Wijnand Dobbinga    1680  ½ - ½ 
3. Arie de Jong      1760 - Arrian Rutten     1723  ½ - ½ 
4. Gilles Donze      1759 - Wouter Scheffer    1566  0 - 1 
5. Jan Hoek van Dijke   1736 - Arend Bongers     1748  0 - 1 
6. Frits Steenbergen    1807 - Martin Jaspers Focks  1632  1 - 0 
7. Emiel Verhoef      1694 - Emilian de Kievit   1564  ½ - ½ 
8. Henry Pijpers      1712 - Mischa van Vlaardingen 1532  1 - 0

Alle uitslagen en de stand zijn te vinden op de RSB-website.

Ruurd Ouwehand