Twee fraaie Najdorf partijen

Maandag 21 juli werd voor de tweede maal het Erasmus zomerschaak georganiseerd. Ook deze avond weer een mooie opkomst, 12 Erasmianen braken het hoofd op twee door Jaap van Meerkerk voorbereide partijen, waarin zwart in de Najdorf op de Engelse aanval met e5 heeft gereageerd.

In de partij Kramnik – Anand (Monaco, 2003) ging zwart met 9. … – h5 verder. In de partij Plenca-Fercec (Opatija, 2011) koos zwart voor de korte rokade. Twee totaal verschillende systemen dus. Met dank aan Jaap van Meerkerk en Leo Verhoeven is het verslag van de tweede zomerschaakavond nu na te lezen op de website. Erg interessant om na te lezen!

Op maandag 4 augustus is er weer een nieuwe Erasmus zomerschaak. Tijdens de derde avond gaan wij in op de strategie in het middenspel. Zomerschaak is vanaf 20.00 uur bij Humanitas Akropolis, Achillesstraat 290, Rotterdam.

Vriendelijk verzoek om – uiteraard voor zover je dat nog niet hebt gedaan – aan Leo (010 – 4613917 of secretaris@sv-erasmus.nl) of aan Jaap (010 – 4213746 / 06 – 24 21 38 58 of competitieleider@sv-erasmus.nl) door te geven of je erbij hoopt te zijn. Dat is handig voor het houvast op papier (niet te weinig printjes maar ook niet te veel) en de door ons in te kopen consumpties voor later op de avond.