Ruime nederlaag voor tweede viertal

Dinsdag 22 november speelde het tweede viertal van Erasmus tegen het eerste viertal van Hendrik Ido Ambacht. Deze wedstrijd is voor ons niet goed afgelopen. We verloren met 3½ – ½.

Alhoewel één van de spelers een gunstige stelling en twee vrijpionnen had, verloor hij toch. Hij verspeelde dit door niet te zien dat zijn toren in de eindfase werd aangevallen. In die slotfase hadden beide spelers allebei nog de dame en twee torens. En om dan je toren te verspelen, dan baal je als een stekker. Want anders was de partij gewonnen!

Aan het einde van de avond waren er nederlagen voor Jan Bruinsma, Peter Hurkmans en Anton van Bokhoven. Om de eer van Erasmus nog een beetje te redden, speelde onze tweedebord speler Harry Nefkens een spannende partij. Deze eindigde in remise.

Kijk hier voor alle uitslagen van het tweede viertal in de RSB viertallencompetitie.

Jan Bruinsma