Mooie afsluiting door Andrzej Pietrow

Ondanks dat het zomerweer weer terug lijkt te komen, was het op maandag 21 augustus al weer voor de laatste keer zomerschaak bij Erasmus dit seizoen. Andrzej Pietrow had een mooi programma voorbereid en daar waren ruim 20 man op afgekomen.

Voor deze laatste avond had Andrzej Pietrow een mooi afwisselend programma voorbereid. Eerst liet hij zien wat de meerwaarde is van het werken aan een eigen openingstheorie aan de hand van een pakkend voorbeeld van Efim Geller.

Vervolgens kregen de aanwezigen een mooie opdracht voorgelegd genaamd ‘van rekenen tot visualiseren’. Door eerst de zetten te tellen en daarna de positie op het schaakbord te visualiseren bleek het mogelijk om een opgave van 15 zetten diep op te lossen! Vooral interessant in het eindspel! En tot slot gingen wij nog verder in op het eindspel van toren tegen loper. Hoe was het ook alweer?

De opgaven en de oplossingen van de laatste avond van het Erasmus zomerschaak zijn hier terug te lezen.

Op maandag 28 augustus is er de jaarlijkse Algemene Ledenvergadering en vanaf maandag 4 september begint de interne competitie weer!