Personen, partijen, eindspelen en partijfragmenten (10)

Door Andrzej Pietrow

In de afgelopen vijf afleveringen van Partij van de Week is gekeken naar toreneindspelen, maar dan andere toreneindspelen zoals we deze normaal gesproken tegen komen in de schaakboekjes. Anders gesteld: ‘Toreneindspelen anders’.

Met een schaakloos en regenachtig weekend voor de boeg een goed moment om nog eens naar deze mooie serie te kijken, waaruit belangrijke tactische finesses met de toren uit de doeken worden gedaan. Zeer de moeite waard om nog eens goed te bekijken!

Hieronder zijn de links naar alle artikelen opgenomen in de serie over toreneindspelen anders:

Toreneindspelen anders: horizontaal schaak

Toreneindspelen anders: verticaal schaak

Toreneindspelen anders: aftrek schaak / aanval

Toreneindspelen anders: matdreiging

Toreneindspelen anders: ruimtegebrek

En voor de echte liefhebbers. Op dit moment wordt de Sinquefield Cup gespeeld in New York waar alle toppers (alleen Giri helaas niet) aan meedoen. En gelukkig is er deze maandag weer zomerschaak bij Erasmus! Wim Westerveld gaat laten zien aan de hand van een echte aanvaller, waarom schaken zo’n mooie sport is!