Een workshop door Wim Westerveld

Verslag zomerschaak 3: Aanvallen

“Onbekend in het Westen, maar in de Sovjetunie was hij beroemd. Zijn naam was synoniem met spectaculaire aanvallen en diepe combinaties. Te vergelijken met de kunststukken van Michail Talj en Alexander Aljechin. Een man met een dubbeltalent bovendien, voor zowel schaken als dammen. Vele malen werd hij schaak- en damkampioen van Rusland. Dat was daarvoor nog nooit vertoond en is daarna ook nooit meer voorgekomen.”

Zo begint het prachtige artikel van Wim Westerveld naar aanleiding van de workshop tijdens de derde avond van het zomerschaak bij Erasmus. Ruim 20 leden werden maandag 7 augustus aan de hand van 2 prachtige partijen en 20 pittige opgaven meegenomen in het sublieme aanvalsspel van Nezhmetdinov!

Het artikel over Rashid Nezhmetdinov met daarbij ook alle opgaven en antwoorden is nu op de website van Erasmus te downloaden. Heerlijke opgaven en pareltjes van partijen. Absoluut de moeite waard om eens uitgebreid te bekijken!

Wim Westerveld