Nederlaag na heroïsche partij

Bij een 3-4 achterstand lag op de schouders van Ruurd Ouwehand de zware taak een gelijkspel voor Erasmus uit het vuur te spelen. Gisterenavond werd de laatste partij uit deze match bij Onésimus gespeeld. Ruurd moest het met wit opnemen tegen Jan de Korte van Onésimus.

De opening was zeker voor Ruurd. Op een gegeven moment dacht ik dat Ruurd zijn tegenstander regelrecht onder de voet zou lopen. Maar uit de vele goede voortzettingen kwam er een variant op het bord die Jan tegenkansen bood.

Ergens in het verloop van de partij bood Jan remise aan, wat natuurlijk door Ruurd werd afgewezen. In een onoverzichtelijk middenspel hadden beiden kansen. Tot Ruurd een kwaliteit won en daarmee eigenlijk gewonnen kwam te staan.

In tijdnood vocht Jan terug. Ruurd vond enkele malen niet de beste voortzetting. In een scherpe stelling raakte hij in een matnet verzeild van vijandelijke toren en 2 paarden. Jammerlijk genoeg voor ons liep het ook echt mat.

Hiermee werd de eindstand bepaald op 3-5 in het voordeel van Onésimus.

En heeft Onésimus de laatste plaats overgedragen aan Erasmus 2.

Voor een compleet overzicht van klasse 1B van de RSB-competitie klik hier.

Wim Posthumus