Erasmus nipt de sterkste met 26-25

We waren uitgedaagd! Onze schaakburen uit Overschie hadden ons bij monde van voorzitter Ronald Verbeek en jeugdleider Niels van Diejen van SG Overschie uitgenodigd voor een heuse massakamp.

Vrijdag 20 september togen 24 Erasmianen naar de Grote Kerk van Overschie voor een mooie massakamp, waar wij gastvrij werden ontvangen door onze schaakvrienden van SG Overschie.

Jeugd trapt als eerste af

Vanaf 19.00 uur startten acht jeugdspelertjes voor twee partijen van 15 minuten per persoon. Het werd een heerlijke semi-georganiseerde chaos;-) Voor verschillende spelertjes was dit de eerste keer dat er met een klok gespeeld zou worden. Geduldig legden de jeugdleiders uit hoe dit werkte; “ja, je moet met dezelfde hand de klok indrukken als waarmee je zet.”

Naast de kant stond ik wat te filosoferen met één van de ouders over hoe lang het zou duren voordat de eerste beslissing zou vallen. Beide spelers hadden een kwartier en dan kan zo’n partij toch gauw een half uur duren. Het filosoferen duurde niet heel lang… Na een paar minuten had Arda al van zijn tegenstander gewonnen en was het eerste punt binnen!

Nadat iedereen een ijsje had gekregen kon de tweede ronde van start, waarbij er andere spelertjes van Overschie aanschoven. En ook nu ging het er weer snel aan toe. Toen alle stofwolken waren opgetrokken hadden de jeugdtalentjes van Erasmus 8½ punt verzameld en de jeugdtalentjes van Overschie 6½. Casper, Arda en Oscar hadden daarbij allebei hun partijen gewonnen! Reden genoeg dus voor een mooie prijsuitreiking, waarbij alle deelnemers een mooie medaille kregen!

Volwassen nemen het stokje over

Vanaf 20.00 uur begonnen de 36 volwassenen voor hun twee partijen van 40 minuten per persoon per partij. Het was in het bijzonder leuk dat onze gewaardeerde oud-voorzitter Reinier Hoogeveen ook deel uitmaakte van ons team. Hij had het spelletje nog niet verleerd en won gewoon zijn eerste partij.

Hardliner Murdoch Mac Lean was net die ochtend geopereerd aan een gebroken pink, maar dat was nog geen reden om niet te komen schaken! Ook hij haalde een puntje binnen!

Na de eerste ronde had Erasmus de voorsprong nog iets verder uitgebreid na een 10-8 tussenstand bij de volwassenen. In de laatste ronde gingen ze er bij Overschie echter nog eens goed voor zitten en de beslissing zou pas op het allerlaatst gaan vallen. Nadat de uitslagen waren doorgegeven, de tellingen waren gedaan en de hertellingen waren gecheckt bleek Erasmus met het kleinst mogelijke verschil te hebben gewonnen! Erasmus had net een puntje meer verzameld (26 om 25) en uit handen van voorzitter Ronald Verbeek mocht ondergetekende trots de wisselbeker in ontvangst nemen!

Eervolle vermeldingen waren er voor Herman Beerling, Jeroen Landsheer (beiden Erasmus), Sam van Dongen en Dick Bothof (beiden Overschie) die 2 uit 2 scoorden! Alle individuele uitslagen zijn hieronder te vinden. Kijk hier voor een sfeerimpressie met foto’s of lees hier het verslag op de website van SG Overschie.

Frank van Zutphen

Overschie         - Erasmus        25 - 26
Ronde 1: jeugd
1. Max          - Casper         0 - 1
2. Wessel         - Arda          0 - 1 
3. Surya         - Oscar         0 - 1
4. Merlijn        - Oliver         ½ - ½
5. Kris          - Pepijn         ½ - ½
6. Steven         - Daan          0 - 1
7. Rudram         - Selin         1 - 0
                          2 - 5
Ronde 2: jeugd
1. Tariq         - Casper         0 - 1
2. Aryan         - Arda          0 - 1 
3. Tibor         - Oscar         0 - 1
4. Niek          - Oliver         1 - 0
5. Mijntje        - Pepijn         1 - 0
6. Emery         - Daan          1 - 0
7. Leander        - Hendrik        1 - 0
8. Sami          - Selin         ½ - ½
                          4½ - 3½
Ronde 1: volwassenen
1. Cor Feelders      - Frank van Zutphen   0 - 1
2. Albert Segers     - Olivier Vrolijk    ½ - ½
3. Rob Hopman       - Leo Verhoeven     ½ - ½
4. Daan Smit       - Ruud Dröge       0 - 1
5. Gijs van Dongen    - Murdoch Mac Lean    1 - 0
6. Sam van Dongen     - Leo de Jager      1 - 0
7. Arnout van Kempen   - Jaap van Meerkerk   ½ - ½
8. Hans Doornheim     - Wim Posthumus     0 - 1
9. Daniel Gavrilov    - Reinier Hoogeveen   0 - 1
10. Murphy Brunings    - Herman Beerling    0 - 1
11. Jesse van Dongen    - Hans Brobbel      ½ - ½
12. Cor van Lennep     - Gerrit Boer      0 - 1
13. Martin Schlüter    - Jeroen Landsheer    0 - 1
14. Dick Bothof      - Coen van der Bijl   1 - 0
15. Lana van Dongen    - Karel de Neef     1 - 0
16. Kris van den Heuvel  - Anton van Bokhoven   1 - 0
17. Pim Heij        - Peter Ruimschoot    0 - 1
18. Niels van Diejen    - Coen van Vlijmen    1 - 0
                          8 - 10
Ronde 2: volwassenen
1. Rob Hopman       - Frank van Zutphen   1 - 0
2. Erik Brandenburg    - Olivier Vrolijk    0 - 1
3. Cor Feelders      - Leo Verhoeven     1 - 0
4. Albert Segers     - Ruud Dröge       1 - 0
5. Arnout van Kempen   - Murdoch Mac Lean    0 - 1
6. Hans Doornheim     - Leo de Jager      ½ - ½
7. Gijs van Dongen    - Jaap van Meerkerk   0 - 1
8. Sam van Dongen     - Wim Posthumus     1 - 0
9. Jesse van Dongen    - Reinier Hoogeveen   1 - 0
10. Cor van Lennep     - Herman Beerling    0 - 1
11. Daniel Gavrilov    - Hans Brobbel      1 - 0
12. Murphy Brunings    - Gerrit Boer      1 - 0
13. Lana van Dongen    - Jeroen Landsheer    0 - 1
14. Kris van den Heuvel  - Coen van der Bijl   0 - 1
15. Martin Schlüter    - Karel de Neef     0 - 1
16. Dick Bothof      - Anton van Bokhoven   1 - 0
17. Jasper van Dis     - Peter Ruimschoot    1 - 0
18. Pim Heij        - Coen van Vlijmen    1 - 0
                         10½ - 7½