Tiende editie weer mooi succes

Fide-meester David van Kerkhof heeft het tiende Erasmus rapidtoernooi gewonnen.

Met een score van 6 uit 7 bleef hij alle concurrenten minimaal een half punt voor.

Een heuse griepgolf teisterde het toernooi. In de laatste twee dagen waren er maar liefst 21 afmeldingen! Toch startten 84 deelnemers zaterdag 15 februari om 10 uur in het Huis van de Wijk Arcadia voor de zeven ronden rapid: 32 in de A-groep en 52 in de B-groep.

A-groep

Eén ronde voor het einde was de toernooiwinnaar David van Kerkhof na een start met 6 uit 6 al zeker van de toernooizege. Gedeeld tweede werden FM Julian van Overdam en FM Roger Meng met 5½ uit 7. De ratingprijs in groep A (beste score met een rating tot 2000) werd gewonnen door Har van Himbergen, die knap op de vierde plek eindigde!

B-groep

In de B-groep bleef de strijd spannend tot in de dying seconds van de laatste ronde. Gedeeld winnaar werden Richard Koopman en jeugdtalent Cedric Kerkmeester met 6 uit 7.

Een gedeeld derde plaats was er voor Hans van Calmthout en Jan de Jonge met 5½ punt. De ratingprijs in groep B (beste score met een rating tot 1600) werd gewonnen door Brian van Kanten, die met 5 uit 7 knap op de vijfde plaats eindigde.

Jeugdprijs

Voor de jeugdprijs werd gekeken naar de jeugdspeler (tot 18 jaar), die het beste had gescoord ten opzichte van zijn eigen rating. De jeugdprijs werd gewonnen door de net bij Erasmus lid geworden Lucas Ebus, die met 3½ uit 7 maar liefst 2,69 punten meer scoorde dan op grond van zijn rating verwacht mocht worden!

Felicitaties voor alle prijswinnaars! Kijk hier voor alle uitslagen en de eindstand in groep A en groep B. Later deze week volgt nog een uitgebreider sfeerverslag van de wedstrijdleider en een uitgebreide fotocollage.