Van 18 april tot en met 3 mei

Een nieuw schaaktoernooi op de kalender! Vanaf zaterdag 18 april start het Magnus Carlsen Invitational Tournament. Het eerste grote online toernooi met louter elite schakers.

Zestien dagen lang zijn alle wedstrijden met live commentaar te volgen op Chess24.com. De partijen starten iedere dag vanaf 16.00 uur, ga hier direct naar de live partijen op Chess24.com.

Wereldkampioen Magnus Carlsen heeft de zeven andere topgrootmeesters uitgenodigd voor het toernooi met een totaal prijzengeld van $ 250.000. Vicewereldkampioen Fabiano Caruana, het 16-jarige toptalent Alireza Firouzja, de Nederlander Anish Giri, Ding Liren, Hikaru Nakamura, Ian Nepomniachtchi en Maxime Vachier-Lagrave spelen mee in het toernooi.

Eerst wordt een gesloten achtkamp gespeeld, waarna de beste vier in een knock-out finale uit gaan maken wie zich toernooiwinnaar mag gaan noemen. Iedere ronde bestaat uit vier rapidpartijen met een tijdsbesteding van 15 minuten + 10 seconden increment per zet.