Na de mooie schwindel-zomeravond die Henk Ochtman voor ons verzorgde, mag ondergetekende de tweede en laatste zomerschaakavond voor zijn rekening nemen.

Ik ga het hebben over de man die alles had: vele talenten, twee schitterende carrières, hoog aanzien en een door de muziek gesmeed huwelijk. Totdat hij tegen een catastrofe aanliep en alles verloor. Maar hij kwam terug en in zijn terugblik beschouwde hij die zo desastreus verlopen match als het hoogtepunt van zijn schaakcarrière.

Zijn levensverhaal in beeld en geluid, opmerkelijke schaakfragmenten en een paar opgaven gaan de revue passeren. En als de tijd het toelaat krijgt de man die verantwoordelijk was voor de catastrofe het laatste woord. Letterlijk.

Hopelijk wordt het een mooie avond met veel publiek. Aan de techniek zal het niet liggen want die is met een groot projectiescherm en een prima geluidsinstallatie pico bello bij Erasmus.

Tot maandag!

Wim Westerveld