Elfde editie weer mooi succes

Internationaal Meester Mansur Gilmanov heeft het elfde Erasmus rapidtoernooi gewonnen. Met een score van 6 uit 7 bleef hij alle concurrenten minimaal een half punt voor.

Na twee jaar afwezigheid vanwege corona startten zaterdag 18 februari 82 deelnemers om 10 uur in het Huis van de Wijk Arcadia voor de zeven ronden rapid: 28 in de A-groep en 54 in de B-groep.

A-groep

In de A-groep was het tot op het laatste moment spannend wie het toernooi zou winnen. IM Mansur Gilmanov won met 6 uit 7 de A-groep en stond slechts twee maal een halfje af. Op een half punt achterstand eindigde IM Jasel Justo Lopez op een tweede plaats met 5½ uit 7 voor FM Johan Quist met 5 uit 7. De ratingprijs in groep A (beste score met een rating tot 2000) werd gewonnen door Paul de Freytas, die knap op een gedeeld vierde plek eindigde!

B-groep

Ook in de B-groep werd de samenstelling van het podium pas in de laatste ronde bepaald. Roemer Voorwinden won de B-groep overtuigend met 6½ uit 7. Op een gedeeld tweede plaats eindigden Derek Zuurmond en Johan van de Griend met 5½ uit 7. Derek Zuurmond viel zelfs twee maal in de prijzen, hij won ook meteen de ratingprijs in groep B (voor de beste score met een rating tot 1600).

Jeugdprijs

Voor de jeugdprijs werd gekeken naar de jeugdspeler (tot 18 jaar), die het beste had gescoord ten opzichte van zijn eigen rating. De jeugdprijs werd gewonnen door Philip Dekker, die met 4 uit 7 maar liefst 3,44 punten meer scoorde dan op grond van zijn rating verwacht mocht worden!

Felicitaties voor alle prijswinnaars! Kijk hier voor alle uitslagen en de eindstand in groep A en groep B. Later deze week volgt nog een uitgebreider sfeerverslag van de wedstrijdleider en een uitgebreide fotocollage.