Twaalfde editie weer prachtig schaakfeest

Gert Timmerman heeft overtuigend het twaalfde Erasmus rapidtoernooi gewonnen. Met een score van 6½ uit 7 bleef hij alle concurrenten minimaal een anderhalf (!) punt voor.

Op zaterdag 17 februari traden 79 deelnemers om 10 uur aan in het Huis van de Wijk Arcadia voor de zeven ronden rapid: 20 in de A-groep en 59 in de B-groep.

A-groep

In de A-groep was de winnaar één ronde voor het einde al bekend, toen had FM Gert Timmerman met 6 uit 6 al een voorsprong van 1½ punt op zijn directe volgers en met een remise in de laatste ronde eindigde Gert op 6½ uit 7. Op een gedeeld tweede plaats eindigden Frank van Zutphen en Cedric Kerkmeester met 5 uit 7. De ratingprijs in groep A (beste score met een rating tot 2000) werd ook gewonnen door Cedric Kerkmeester!

B-groep

In de B-groep gingen vijf spelers aan de leiding na zes ronden! Van de koplopers wist alleen André Boon in de laatste ronde te winnen, waardoor hij alleen de B-groep won met 6 uit 7! De tweede plek werd gedeeld door Oscar Negelen, Paul Wilhelm, Hans van Calmthout, Rick Dynamus en Marcel Tillemans met 5½ uit 7. Oscar Negelen viel zelfs twee maal in de prijzen, hij won ook de ratingprijs in groep B (voor de beste score met een rating tot 1600).

Jeugdprijs

Voor de jeugdprijs werd gekeken naar de jeugdspeler (tot 18 jaar), die het beste had gescoord ten opzichte van zijn eigen rating. De jeugdprijs werd gewonnen door Thomas Visser, die met 5 uit 7 net buiten het podium bleef en 2,28 punten meer scoorde dan op grond van zijn rating verwacht mocht worden!

Felicitaties voor alle prijswinnaars! Kijk hier voor alle uitslagen en de eindstand in groep A en groep B. Later deze week volgt nog een uitgebreider sfeerverslag en een uitgebreide fotocollage.